111

Відбулася українсько-литовська конференція «Впровадження сучасних технологій водовідведення і локальної очистки стічних вод»

11 вересня в залі засідань районної ради  відбулася українсько-литовська конференція на тему «Впровадження сучасних технологій водовідведення і локальної очистки стічних вод». Від української сторони в заході взяли участь представники Українського союзу промисловців та підприємців, Одеської облдержадміністрації,  представники профільних міністерств, науковці у цій сфері голова районної ради Геннадій Тефтул, голова районної державної адміністрації Василь Приймак, представники депутатського корпусу районної ради, сільські та селищні голови, керівники ряду підприємств та установ району.

Литовську сторону представляли керівники та представники Литовсько-української ділової ради, Вільнюської торгово-промислової палати, Литовського Сейму, Посольства Литовської республіки в Україні, громадської організації «Open Europe», керівництво ЗАО «Трайдяніс», експерти з інженерної екології та охорони навколишнього середовища Литви.

В ході конференції литовські партнери презентували сучасні європейські технології водовідведення та обговорили перспективи їх впровадження задля екологічної безпеки та збереження природних ресурсів нашого регіону. Зокрема йшлося про реалізацію проекту реконструкції існуючих очисних споруд системи каналізації КУ «Лиманська центральна районна лікарня» загальною вартістю 6 млн. грн., участь у співфінансуванні якого бере литовська сторона. Розробником проекту з використанням найсучасніших технологій литовського ЗАО «Трайдяніс» (одного з найпрогресивніших підприємств Східної Європи) виступає ТОВ «Союзенергопроект» (м. Харків).

Слід зазначити, що в районному бюджеті на дані роботи вже передбачено біля 1,6 мільйонів гривень.

Плани на майбутнє, зі слів керівництва району, – функціонування сучасних  очисних споруд  в  рекреаційній зоні на узбережжі Чорного моря.